Büyü

Büyü Nedir?

Büyü, kendine çıkar sağlamaya amacıyla ve karşı tarafı manevi veya maddi olarak zarara uğratmaya çalışan kişilerin yaptığı doğa üstü yöntemlere verilen isimdir. Büyü işlemleri geçmişten günümüze kadar gelen doğa üstü yöntemlerdir. Çok eski zamanlarda büyü yapan kişilere cadı isimi verilmekteydi. Ancak günümüzde bu isimlere medyum veya hoca gibi isimler eklenmiştir. Günümüzde büyücüler medyum hoca denilmektedir. Medyum hoca denildiğinde akla direk büyücüler gelmektedir. Büyü işlemleri kendilerine çıkar sağlamak isteyen kişilerin yaptırdığı işlemlere denir. Bu durum her zaman bu şekilde ilerlemektedir. 

Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye üzerinde birçok kişi büyü yapmaktadır. Büyüler kendi alanlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. İnsanlar büyüleri genellikle şunlara göre yaparlar.

 • Bir insanı kendisine aşık etmek için büyüler yapılabilir.
 • Aşık olunan bir kadını veya kocayı kendisine bağlamak için
 • Kadınla kocanın boşanma işlemleri için büyü yapılabilir.
 • Kara büyü adı altında erkeklerin veya kadınların kısır kalması adına büyü yapılabilir.
 • Kara büyü adı altında kadın veya erkeklerin hastalanması veya hemen ölmesi için büyü işlemleri yapılabilir.
 • Bir kişinin ekonomik olarak çöküşe girmesi için büyü yapılabilir. 
 • Kişiyi birçok insan içinde rencide olması için büyü yapılabilir.

İnsanlar büyüleri bu konulara göre yapmaktadır. Halk arasında en çok tercih edilen büyüler bunlardır. Büyülere bakıldığı zaman çoğunlukla insanların kendi iyiliğini düşündüğü için yapıldığı görülmektedir. En çok kullanılan büyülere bakıldığında insanların başka bir insanın kötülüğünü istemek üzere büyülerin yapıldığı görülmektedir. Büyüler genellikle karı koca ilişkisinde kullanılacağı gibi sevgililer içinde kullanılabilir. Her büyü iyi değildir. Günümüzde kara büyü adı altında birçok büyü bulunmaktadır. 

Büyünün Belirtileri 

Büyü yapılan kişide her zaman ilk olarak belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Büyü yapılan kişide etkilerin görüldüğü anda davranış olarak değişime girer. Kişinin hareketlerinde ve huylarında bu değişikliklerin görülmesi olasıdır. Kişi kendinden şüphelendiği anda büyülerin belirtilerine bakabilir. Bu sayede hangi büyüden etkilenmiş olabileceği konusunda fikir edinebilir. Bunun sonucunda kendisinde olan büyüleri bozarak erkenden önlem alma şansını yakalayabilir. Büyünün belirtileri bu şekildedir;

 • Büyü yapılan kişiler ruhsal olarak kendisini değişik hisseder. Kendisini tanıyamaz hale gelerek kendisine zarar verme aşamasına gelebilir.
 • Kişiler sürekli olarak kabus görmeye başlarlar. Geceleyin uyurken sıçrayarak uyanma şekliyle uyanmalar yaşanmaktadır. 
 • Büyünün tesiri altında olan kişiler sık sık kedi veya köpek gibi hayvanlar görürler.
 • Geceleri nefes darlığı çeken kişiler büyünün etkisi altına girdikten sonra bir anda göğüste ağrı hissedebilir. Ayrıca panik atak geçirerek nefeslerinde hızlanma veya nefes darlığı şikayetleri çoğalabilir.
 • Kişiler büyünün etkisi altına girdiği zaman ciddi bir şekilde yorgunluk haline bürünür. Kendisini bitkin ve çok yorgun hisseder.
 • Kişiler büyünün etkisi altına girdiği zaman bir anda tembelleşir. İçinden hiçbir şey yapmak gelmez. Kişide bir anda tedirginlik hali başlar. Uyuşuk hale gelerek hiçbir şey yapamaz.
 • Kişilerde şizofreni belirtileri oluşabilir. Kişi kendisini gün içerisinde takip ediliyormuş hissine kapılabilir. Kendi gölgesinden korkuyor hale gelebilir.
 • Yalnız kalmaktan çok korkarlar. Bu kişiler kendisini yalnız hissetmeye tahammül edemezler. Kişilerde bir anda yalnız kalma istekleri belirebilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. 
 • Kişinin ayaklarında uyuşukluk, hissizlik veya yanma belirtileri oluşabilir. Ayrıca büyünün etkisi altında olan kişiler sabah uyandığında elinde ve kollarında uyuşma hissi  ile uyanabilir.

Büyü yapıldıktan sonra kişilerde en çok çıkan belirtiler bunlardır. Kişiler bu tür belirtilerle karşılaştığında kendisine büyü yapıldığı konusunda bazı araştırmalara yönelebilir. Eğer büyü yapılmışsa bu büyüleri bozmak için medyumlara başvurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir