Büyü

Büyü Nedir?

Büyü, kendine çıkar sağlamaya amacıyla ve karşı tarafı manevi veya maddi olarak zarara uğratmaya çalışan kişilerin yaptığı doğa üstü yöntemlere verilen isimdir. Büyü işlemleri geçmişten günümüze kadar gelen doğa üstü yöntemlerdir. Çok eski zamanlarda büyü yapan kişilere cadı isimi verilmekteydi. Ancak günümüzde bu isimlere medyum veya hoca gibi isimler eklenmiştir. Günümüzde büyücüler medyum hoca denilmektedir. Medyum hoca denildiğinde akla direk büyücüler gelmektedir. Büyü işlemleri kendilerine çıkar sağlamak isteyen kişilerin yaptırdığı işlemlere denir. Bu durum her zaman bu şekilde ilerlemektedir. 

Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye üzerinde birçok kişi büyü yapmaktadır. Büyüler kendi alanlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. İnsanlar büyüleri genellikle şunlara göre yaparlar.

 • Bir insanı kendisine aşık etmek için büyüler yapılabilir.
 • Aşık olunan bir kadını veya kocayı kendisine bağlamak için
 • Kadınla kocanın boşanma işlemleri için büyü yapılabilir.
 • Kara büyü adı altında erkeklerin veya kadınların kısır kalması adına büyü yapılabilir.
 • Kara büyü adı altında kadın veya erkeklerin hastalanması veya hemen ölmesi için büyü işlemleri yapılabilir.
 • Bir kişinin ekonomik olarak çöküşe girmesi için büyü yapılabilir. 
 • Kişiyi birçok insan içinde rencide olması için büyü yapılabilir.

İnsanlar büyüleri bu konulara göre yapmaktadır. Halk arasında en çok tercih edilen büyüler bunlardır. Büyülere bakıldığı zaman çoğunlukla insanların kendi iyiliğini düşündüğü için yapıldığı görülmektedir. En çok kullanılan büyülere bakıldığında insanların başka bir insanın kötülüğünü istemek üzere büyülerin yapıldığı görülmektedir. Büyüler genellikle karı koca ilişkisinde kullanılacağı gibi sevgililer içinde kullanılabilir. Her büyü iyi değildir. Günümüzde kara büyü adı altında birçok büyü bulunmaktadır. 

Büyünün Belirtileri 

Büyü yapılan kişide her zaman ilk olarak belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Büyü yapılan kişide etkilerin görüldüğü anda davranış olarak değişime girer. Kişinin hareketlerinde ve huylarında bu değişikliklerin görülmesi olasıdır. Kişi kendinden şüphelendiği anda büyülerin belirtilerine bakabilir. Bu sayede hangi büyüden etkilenmiş olabileceği konusunda fikir edinebilir. Bunun sonucunda kendisinde olan büyüleri bozarak erkenden önlem alma şansını yakalayabilir. Büyünün belirtileri bu şekildedir;

 • Büyü yapılan kişiler ruhsal olarak kendisini değişik hisseder. Kendisini tanıyamaz hale gelerek kendisine zarar verme aşamasına gelebilir.
 • Kişiler sürekli olarak kabus görmeye başlarlar. Geceleyin uyurken sıçrayarak uyanma şekliyle uyanmalar yaşanmaktadır. 
 • Büyünün tesiri altında olan kişiler sık sık kedi veya köpek gibi hayvanlar görürler.
 • Geceleri nefes darlığı çeken kişiler büyünün etkisi altına girdikten sonra bir anda göğüste ağrı hissedebilir. Ayrıca panik atak geçirerek nefeslerinde hızlanma veya nefes darlığı şikayetleri çoğalabilir.
 • Kişiler büyünün etkisi altına girdiği zaman ciddi bir şekilde yorgunluk haline bürünür. Kendisini bitkin ve çok yorgun hisseder.
 • Kişiler büyünün etkisi altına girdiği zaman bir anda tembelleşir. İçinden hiçbir şey yapmak gelmez. Kişide bir anda tedirginlik hali başlar. Uyuşuk hale gelerek hiçbir şey yapamaz.
 • Kişilerde şizofreni belirtileri oluşabilir. Kişi kendisini gün içerisinde takip ediliyormuş hissine kapılabilir. Kendi gölgesinden korkuyor hale gelebilir.
 • Yalnız kalmaktan çok korkarlar. Bu kişiler kendisini yalnız hissetmeye tahammül edemezler. Kişilerde bir anda yalnız kalma istekleri belirebilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. 
 • Kişinin ayaklarında uyuşukluk, hissizlik veya yanma belirtileri oluşabilir. Ayrıca büyünün etkisi altında olan kişiler sabah uyandığında elinde ve kollarında uyuşma hissi  ile uyanabilir.

Büyü yapıldıktan sonra kişilerde en çok çıkan belirtiler bunlardır. Kişiler bu tür belirtilerle karşılaştığında kendisine büyü yapıldığı konusunda bazı araştırmalara yönelebilir. Eğer büyü yapılmışsa bu büyüleri bozmak için medyumlara başvurabilir.

Büyü

Büyü Nedir?

Büyü, maddi veya manevi bir şekilde kendine çıkar sağlamaya çalışan ve karşı tarafı zarara uğratmaya yarayan kişilerin yaptırdığı doğa üstü kötü yöntemlere denir. Büyü yapılma işlemleri insanlık tarihinde her zaman var olmuş bir işlemdir. Büyü yaptırmak semavi dinlerinde tamamen yasaklanmıştır. Ayrıca İslam dininde büyü yapmak haram sayılmış ve yaptıran kişiler lanetlenmiştir. Büyüler geçmişten günümüze kadar gelen en eski uygulamalar arasındadır. Kendisini koruyarak günümüze kadar ulaşması mucizelerle doludur. Eski zamanlarda büyü yaptıran kişilere büyücü denmekteydi. Günümüzde bu durum medyum veya klirvoyant gibi isimler kullanılmaya başlanmıştır. Büyü işlemleri genellikle hep aynı amaç üzerine kuruludur. Birisinin çıkar sağlaması amacıyla yapılan ve başkalarının zarar görmesini sağlamak için yapılan işlemlere büyü denir. Büyüleri yaptırmak dinen sakıncası bulunmaktadır. Ancak halk arasında günümüzde çokça büyü yaptıran kişiler bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Büyüler

En çok tercih edilen büyüler arasında genellikle aşk temalı büyüler gelmektedir. Büyü çeşitleri kişilerin aşk hayatlarında mutlu olması adına yapılır. Bazı büyüler kara büyü ve tehlikeli büyü sınıfına girebilir. Genellikle gelecekte yaşanması istenilen durumlara büyü yaptırılır. Böylece kişiler istediği sonucu elde ederek muradına erer. En çok tercih edilen popüler büyüler şunlardır:

Aşk Büyüsü: Aşk büyüleri insanların tutkulu bir şekilde bağlanmak istedikleri ve hissetmek istedikleri bu duygu yoğunluğunu içerir. Güçlü enerjilerin açığa çıkmasıyla birlikte henüz hiç ilişkiye başlayamayan kişilerin karşı cinsle tanışmasını sağlayan bir büyüdür. Bu büyüyle birlikte evden ayrılan eşler kişiye yeniden bağlanarak yuva kurarlar. Aşk büyüsü yapıldıktan sonra genellikle 15 gün içerisinde etkisini göstermektedir.

Bağlama Büyüsü: En çok tercih edilen büyüler arasındadır. Kişilerin kendilerine sevdikleri kişiyi bağlamak istediklerinde bu büyü yapılır. İstenilen kişinin kısa bir süre içerisinde ilgisini çekebilirsiniz. Sevilen kişinin kendisine hayran olmasını sağlamak için bağlama büyüsünü yaptırabilirsiniz. Bağlama büyüsünün tesiri ve etkisi çok kuvvetlidir. Büyü yapıldıktan sonra etkisi kısa bir süre içerisinde görülmektedir. Bağlama büyüsünün tutması için alanında bilgili ve tecrübeli medyum hocalardan yarım alınması gerekmektedir. Bu sayede bağlama büyüsünü etkili bir şekilde yerine getirmiş olursunuz.

Canbar Büyüsü: Canbar büyüsünün bir diğer adı aşk büyüsü olarak bilinir. Canbar büyüsü kişilerin birbirlerinden ayrılmasından sonra bir araya getirilmesi için kullanılan bir büyü yöntemidir. Halk arasında en çok tercih edilen büyüler arasındadır. Canbar büyüsünde muhteşem bir enerji açığa çıktığı için dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Canbar büyüsü yapıldıktan sonra kişide karşı tarafa bir ilgi çoğalmaya başlar. Bu sayede kişiler yaşanan olumsuz durumlardan etkilenmeyerek yollarına huzurla devam ederler. Bu işlem için alanında bilgili ve tecrübeli bir medyum hocayla çalışılması gerekmektedir. Güvenilir bir medyum hoca bulmak için çeşitli internet siteleri üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca daha önce tecrübe etmiş kişilerle iletişime geçerek hangi medyum hocayla çalışmanız gerektiğiniz sorabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Büyünün Belirtileri

Büyü türüne göre etki süreleri bulunmaktadır. Bazı büyüler yapıldıktan hemen sonra etkisini sürdürmeye başlar. Bazı büyülerin etkisinin ne zaman olacağı belirsizdir. Bazı büyülerse 15 gün sonra etkisini göstermeye başlar. Büyünün birçok belirtisi bulunur. Belirtileri;

 • Yorgun hissetme, Titremek, Eklem ağrısı, asosyal olmak, ailede huzursuzluk çıkarmak
 • Yalnız kalma isteği, Aniden gelen korku nöbetleri, panik atak ve kin duygusu görülebilir.

Büyünün belirtileri bunlardır. Bazı büyü çeşitlerinde davranış olarak belirtiler görülür. Aşk büyüsünde kişinin karşı tarafa ilgili davranması büyünün davranışsal belirtilerinden birisidir. Büyünün etkisi hocaya ve zamana göre değişiklik gösterir.