Aşk Duası

Aşk Duası Nedir?

Aşk duası, genellikle aşık olmak isteyen kişiler tarafından veya kendisine aşık olmasını istediği kişiler tarafından edilen duadır. Aşk duası yapılırken İslami usullere göre yapılması gerekmektedir. Buna dikkat edilmelidir. Bunun yapılmasının nedeni aşk duasının çok daha kısa bir süre içerisinde kabul görmesini sağlamak içindir. Aşk duasının daha hızlı sonuçlanması için İslami usullere göre yapılması gerekir. Aşk duasını eden kişiler bu tür çalışmaların ne kadar kuvvetli olduğunu test etmiş kişiler arasında başta gelmektedir. Bu konuda tecrübeli olan kişiler evli olan ve aşık olan kişilerin genellikle aşk duası yaptırdıklarını iyi bilmektedir. Mutlu birlikteliklerden önce aşk duası uygulaması yapılması normal olarak karşılanır. Halk arasında en çok yapılan dualardan birisidir. Bu duaların edilme sebebi evli çiftlerin aşk ile hayatlarına devam etmesini sağlamak içindir. Günümüzde insanlar gönüllerini eşleriyle bir tutmak amacıyla aşk duasına başvurmaktadır. İslam dininde müminler için çaresiz kalındığında ve problem yaşandığında müminlere dua etmeleri tavsiye edilmektedir. Birçok yerde bu konuyla alakalı edebilecekleri dualar bulunmaktadır. Aşk duası son derece etkili bir duadır. Özellikle günümüzde insanlar aşk duasıyla ilgili internet üzerinde çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Özellikle sevdikleri kişiyle kavuşmak isteyen kişiler aşk dualarını araştırmaktadır. Aşk duasını yapabilmek için bu konuda alimlerden bilgi alınabilir. Bu konuda çeşitli dua ve zaman bilgisi verilmektedir. Birbirleriyle kavuşmak isteyen kişiler aşk duasını edebilir. Bu sayede kişiler ömür boyu mutlu olarak hayatlarına devam ederler.

Aşk Duasını Kimler Yapar?

Aşk duasını karşılıklı ilişkiler adına yapılmak istenirse yapılabilir. Tek taraflı aşk duası edilemez. İlgi ve şefkat görmek isteyen kişiler aşk duasını icra edebilir. Ancak tek taraflı bir ilişki için aşk duası icra edilemez. Bu kişilerin aşk duası edebilmesi için kendisi değil annesi, babası veya kardeşleri tarafından vesile olmak amacıyla aşk duası edilebilir. Aşk duası bu şekilde uygulanır. Örnek olarak bir birey aşık olduğu kişiyle birlikte olamıyorsa ve karşılarına engel çıkıyorsa kişinin annesi tarafından kişiye özel olarak muradına ermesi bakımından aşk duaları edilebilir. Bu durumda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle aşk duasını kadın, erkek, anne, baba ve herkes yapabilir. Aşk duasını herkes yapabilir. Yalnızca mantıklı sebeplerin olması gerekmektedir. 

Aşk Duasını Kimler Yapamaz?

Aşk duası, kadınlar ve erkekler tarafından yapılabilen bir duadır. Bu dua her zaman karşı cinsle alakalı sonuçlar almak adına yapılan bir dua olmalıdır. Aşk dualarının yanlış kişilerce yapılması kişinin manevi olarak zarara girmesine neden olabilir. Ayrıca ciddi bir okuma yapacağı için tehlikeli işlere kalkışmamalıdır. Aşk duasını okumaması gereken kişiler şunlardır;

  • Aşk duasını, başkasının nikahında olan kadınlar ve erkekler okumamalıdır.
  • Evliliğe aykırı olan akrabalar
  • Putperest olan kadınlar ve erkekler
  • Öz kardeşi olan kişiler birbirine aşk duası yapamaz.

Aşık Duasının Zamanı

Aşk duası, birbirinden farklı olarak bir araya gelen dualardan oluşmaktadır. Bu konuda çok bilgili olan alimler kişiler bazı aşk duası tavsiyesi vermektedir. Aşk duaları tavsiyesi verilirken bununla ilgili zaman bilgisi verilmektedir. Kişinin aşk duasını ne zaman yapacağı bu tavsiyeyle belli olur. Çok bilgili alimlerin tavsiyeleri üzerine aşk duaları, farz namazları sırasında secdeden kalkmadan okunmalıdır. Aşk duaları için en uygun zaman dilimi ikindi namazı sonrasıdır. Kişiler aşk duasını namazdan önce okumak istiyorsa mutlaka abdest alması gerekmektedir. Bu konuda bilgili alimler bu şekilde buyurmaktadır. Aşk duasını icra etmek için abdestli bir şekilde okunabilir.