Aşk Duası

Aşk Duası Nedir?

Aşk duası, genellikle aşık olmak isteyen kişiler tarafından veya kendisine aşık olmasını istediği kişiler tarafından edilen duadır. Aşk duası yapılırken İslami usullere göre yapılması gerekmektedir. Buna dikkat edilmelidir. Bunun yapılmasının nedeni aşk duasının çok daha kısa bir süre içerisinde kabul görmesini sağlamak içindir. Aşk duasının daha hızlı sonuçlanması için İslami usullere göre yapılması gerekir. Aşk duasını eden kişiler bu tür çalışmaların ne kadar kuvvetli olduğunu test etmiş kişiler arasında başta gelmektedir. Bu konuda tecrübeli olan kişiler evli olan ve aşık olan kişilerin genellikle aşk duası yaptırdıklarını iyi bilmektedir. Mutlu birlikteliklerden önce aşk duası uygulaması yapılması normal olarak karşılanır. Halk arasında en çok yapılan dualardan birisidir. Bu duaların edilme sebebi evli çiftlerin aşk ile hayatlarına devam etmesini sağlamak içindir. Günümüzde insanlar gönüllerini eşleriyle bir tutmak amacıyla aşk duasına başvurmaktadır. İslam dininde müminler için çaresiz kalındığında ve problem yaşandığında müminlere dua etmeleri tavsiye edilmektedir. Birçok yerde bu konuyla alakalı edebilecekleri dualar bulunmaktadır. Aşk duası son derece etkili bir duadır. Özellikle günümüzde insanlar aşk duasıyla ilgili internet üzerinde çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Özellikle sevdikleri kişiyle kavuşmak isteyen kişiler aşk dualarını araştırmaktadır. Aşk duasını yapabilmek için bu konuda alimlerden bilgi alınabilir. Bu konuda çeşitli dua ve zaman bilgisi verilmektedir. Birbirleriyle kavuşmak isteyen kişiler aşk duasını edebilir. Bu sayede kişiler ömür boyu mutlu olarak hayatlarına devam ederler.

Aşk Duasını Kimler Yapar?

Aşk duasını karşılıklı ilişkiler adına yapılmak istenirse yapılabilir. Tek taraflı aşk duası edilemez. İlgi ve şefkat görmek isteyen kişiler aşk duasını icra edebilir. Ancak tek taraflı bir ilişki için aşk duası icra edilemez. Bu kişilerin aşk duası edebilmesi için kendisi değil annesi, babası veya kardeşleri tarafından vesile olmak amacıyla aşk duası edilebilir. Aşk duası bu şekilde uygulanır. Örnek olarak bir birey aşık olduğu kişiyle birlikte olamıyorsa ve karşılarına engel çıkıyorsa kişinin annesi tarafından kişiye özel olarak muradına ermesi bakımından aşk duaları edilebilir. Bu durumda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle aşk duasını kadın, erkek, anne, baba ve herkes yapabilir. Aşk duasını herkes yapabilir. Yalnızca mantıklı sebeplerin olması gerekmektedir. 

Aşk Duasını Kimler Yapamaz?

Aşk duası, kadınlar ve erkekler tarafından yapılabilen bir duadır. Bu dua her zaman karşı cinsle alakalı sonuçlar almak adına yapılan bir dua olmalıdır. Aşk dualarının yanlış kişilerce yapılması kişinin manevi olarak zarara girmesine neden olabilir. Ayrıca ciddi bir okuma yapacağı için tehlikeli işlere kalkışmamalıdır. Aşk duasını okumaması gereken kişiler şunlardır;

  • Aşk duasını, başkasının nikahında olan kadınlar ve erkekler okumamalıdır.
  • Evliliğe aykırı olan akrabalar
  • Putperest olan kadınlar ve erkekler
  • Öz kardeşi olan kişiler birbirine aşk duası yapamaz.

Aşık Duasının Zamanı

Aşk duası, birbirinden farklı olarak bir araya gelen dualardan oluşmaktadır. Bu konuda çok bilgili olan alimler kişiler bazı aşk duası tavsiyesi vermektedir. Aşk duaları tavsiyesi verilirken bununla ilgili zaman bilgisi verilmektedir. Kişinin aşk duasını ne zaman yapacağı bu tavsiyeyle belli olur. Çok bilgili alimlerin tavsiyeleri üzerine aşk duaları, farz namazları sırasında secdeden kalkmadan okunmalıdır. Aşk duaları için en uygun zaman dilimi ikindi namazı sonrasıdır. Kişiler aşk duasını namazdan önce okumak istiyorsa mutlaka abdest alması gerekmektedir. Bu konuda bilgili alimler bu şekilde buyurmaktadır. Aşk duasını icra etmek için abdestli bir şekilde okunabilir. 

Aşık Etme Duası

Aşık Etme Duası

Aşık etme dualar, geçişten günümüze kadar edilen ve etkisini gösteren bir duadır. Aşık etme duası doğru bir şekilde okunduktan sonra etkisini kısa süre içerisinde göstermeye başlar. Aşık etme duasından sonra istediğiniz kişiyi kendinize aşık edebilirsiniz. Aşık etme duası okunurken bununla ilgili kuralları ve şartları iyice bilmek gerekir. Uzakta yaşayan birisini kendinize aşık etmek için fotoğraflarını kullanabilirsiniz. Bunun için uzaktan kör kütük bir şekilde aşık edebilmek karşı tarafın hislerini değiştirme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz. Aşık etmek istediğiniz kişinin bir adet fotoğrafını almanız gerekmektedir. Bunun için fotoğrafla birlikte aşık etme duasını okuyarak karşı tarafın size aşık olmasını sağlayabilirsiniz. Fotoğrafın üzerine aşık etme duasını okuduktan sonra besmele çekerek duanın okuma aşamasını başarılı bir şekilde uygulamış olursunuz. 

Aşık Etme Duasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşık etme duası okunurken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar mevcuttur. Bu kuralları dikkate alarak duayı ettiğiniz zaman duanın etkisi daha kısa süre içerisinde gerçekleşir. Bu sayede edilen dua hemen etkisini göstermeye başlamaktadır. Aşık etme duasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Aşık etme duası okunurken iyi niyetle temiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Temiz düşünceleri kullanarak edilen dualar daha çabuk etki gösterir.
  • Aşık etme duası okunurken mutlaka abdestli bir şekilde okunmuş olması gerekmektedir.
  • Ayrıca aşık etme duasını okumadan önce herhangi bir büyü geçmişi bulunmamış olmalıdır. Kişinin kötü davranışlardan uzak durması gerekmektedir.

Aşık etme duasında bu kurallara dikkat edildiği sürece aşık etme duasında dilenen tüm dilekler anında gerçekleşir. Bu kişiler dua ettikten kısa bir süre sonra sevdiklerine kavuşmaktadır.

Aşık Etme Duası Süresi

Aşık etme duasında belirlenen herhangi bir süre yoktur. Kendinize aşık etmek istediğiniz kişiye ettiğiniz duadan sonra etki etme süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Ayrıca aşık etme duasında gerekli olan kurallara uyulması ve şartların yerine getirilmesi aşık etme duasının etkisine katkıda bulunur. Bunun gibi temel sebepler duayı etkileyebilir. Aşık etme duası okunduktan hemen ertesi gün sonrası etkisini göstermeye başlayabilir. Duanın etki süresi ertesi gün olabileceği gibi 3 gün sonrası bile olabilir. Aşık etme duası okunduktan sonra 1 hafta içerisinde etkisini kesinlikle göstermeye başlar. 1 hafta içerisinde aşık etme duasının etkilerini görmeye başlarsınız.

Aşık Etme Duası Etkili mi?

Aşık etme duası gereken kurallara ve şartlar uyulduğu takdirde çok etkili bir duadır. Şartlara uyulduğu takdirde etkisini 24 saat içerisinde bile gösterebilir. Aşık etme duası okunduktan sonra oluşan platonik aşklar bir süre sonra yerini gerçek aşka bırakarak karşılık ilişkiye dönüşür. Aşık etme duasını yalnızca sevgililer yapabilir gibi bir durumu yoktur. Aşık etme duasını evli çiftler veya eski eşler bile yapabilir. Özellikle evli olan kişilerin ilişkilerinde sarsıntılar meydana geldiğinde aşık etme duasına başvurulabilir. Evli kişiler ilişkilerini kurtarmak adına aşık etme duasını icra edebilir. Sevgilisinin veya eşinin kendisine daha sıkıya bağlanmasını isteyen kişiler aşık etme duasını okuyabilir. Bununla alakalı birçok sure bulunmaktadır. Kevser Suresi, Bakara Suresi, Nas Suresi, Felak Suresi ve Rahman suresinde bu konuyla alakalı kadınların erkeklerle buluşabilmeleri için dualar bulunmaktadır. Çeşitli internet sitelerinde bu dualar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Dualardan önce edinilmesi gereken şartlara göz atarak aşık etme dualarına başlayabilirsiniz. Aşık etme duaları okunmadan önce mutlaka abdest alınması gerektiğini unutmamanız gerekir. Bütün şartlar yerine getirilirse erkeklerin duaları hızlı bir şekilde kabul olur.