Soğutma Duası

Soğutma Duası Nedir?

Soğutma duası yaptırmak isteyen kişiler Allah’a içten bir şekilde tüm temiz kalpliliğiyle dua etmelidir. Bu şekilde dua ederek istediğiniz kişiyi kendinizden soğutarak istediğinizi elde edebilirsiniz. Dualar edilirken istenilen şartların ve kuralların yerine getirilmiş olması gerekir. Soğutma duası edilmeden önce mutlaka abdest alınmış olması gerekmektedir. Özellikle dualar okunmadan önce boy abdesti ve gusül abdestinin alınmış olması gerekmektedir. Duaları abdestsiz bir şekilde ederseniz dualarınız kabul olmayarak gerçekleşmez. Birine karşı soğutma duası edebilmek için kalbin temiz olması gerekmektedir. Kötü kalpli olan insanların dualarının kabul olması çok zordur. Allah katında duaların kabul olması çok zordur. Bu nedenle olabildiğince insanlara iyilik yapıp dokunarak insanların sizin hakkında iyi düşünmesini sağlayabilirsiniz. Çevrenizdeki kişilere karşı iyi davranışlar sergileyerek olumlu tutumlar gösterebilirsiniz. Bunları yaparak temiz kalpli bir birey olabilirsiniz. İyi kalpli ve düşünceli olan tüm insanların duaları Allah katında kabul görmektedir. Bunun yanında dua edilmeden önce vücudunuzun temiz olması gerekmektedir. Bu nedenle abdest alındıktan sonra dua etmelisiniz. Dua ettiğiniz mekan önemlidir. Dua edeceğiniz zaman sessiz ve temiz bir ortamda soğutma duası edebilirsiniz. 

Soğutma Duası Neden Yapılır?

Soğutma duası genellikle insanlar arasında mutsuz bir ilişki olduğu zaman veya mutsuz evlilikler için yapılmaktadır. Evliliklerde yapılan soğutma dualarında boşanmak istemeyen kişiler üzerinde soğutma duası çok etkilidir. Güzel giden evliliklere göre olumsuz tavır gösteren birçok eş bulunmaktadır. Bu eşler huzursuz davranışlar sergileyerek karşı tarafı illallah ettirir. Evliliklerden devamlı bir huzursuzluk ortaya çıktığı zaman taraflar evliliklerini inatla sürdürmeyi tercih etmektedir. Taraflardan biri boşanma istese dahi diğer taraf boşanmamak için diretir. Bu nedenle bu gibi durumlarda kişinin boşanmasını sağlamak için soğutma duası edilebilir. 

Soğutma dualarının yanlış zamanda yanlış kişiye yapılması durumunda ortaya istenmeyen manzaralar çıkabilir. Bunu engellemek için soğutma dualarını doğru kişiye etmek gerekmektedir. Soğutma duası edilirken söylenenlerin dikkatli bir şekilde okunmasında fayda vardır. Soğutma dualarında Arapça kelimelerin yanlış okunması durumunda ortaya istenmeyen durumlar çıkabilir. Bu nedenle söylenenlerin ve yazılanların doğru şekilde okunması gerekmektedir. Arapça bilinmediği takdirde dualar Türkçe okunmalıdır. Böylelikle duaların yanlış okunması veya söylenmesi gibi durumlar ortaya çıkmaz. Birinin sizden soğuması için ettiğiniz dualar çok kuvvetlidir. Halk arasında sıkça tercih edilen yöntemlerden birisidir. Soğutma duasına gerçekten ihtiyacı bulunanlar dua etmelidir. Bunun nedeni bir çözüm yolu olduğu halde sürekli olarak soğutma duası ediyorsanız etkisiz kalabilir. Bu nedenle yerinde ve zamanında aynı zamanda çok çaresiz kaldığınız durumlarda soğutma duasını edebilirsiniz. 

Soğutma Duası Etkisi

Birinin sizden soğumasını istediğiniz zaman ilgili kişi sizden soğuduktan sonra fiziksel olarak rahatsızlıklar hissetmeye başlar. Bu rahatsızlıklardan ilki ilgili kişinin rüyasında sürekli olarak kabus görmesidir. Özellikle geceleri uyurken garip rüyalar görmek soğutma duasının belirtilerinden birisidir. Bununla birlikte soğutma duasının etkisiyle karın ağrısı meydana gelebilir. Soğutma duası kimin üzerine edildiyse o kişide agresif tutumlar ortaya çıkar. Kişi bir anda çevresine karşı sinirli haller sergilemeye başlar. Özellikle evli olan kişiler eşlerine karşı sürekli bir huzursuzluk çıkarma eğiliminde olurlar. Bu nedenle evli çiftlerde soğutma duası edilirken dikkatli olunması gerekmektedir. Soğutma duası edilirken tüm parametreler gözden geçirilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Kişilerin en çaresiz hissettiği durumlarda soğutma duasını etmeleri tavsiye edilmektedir. En çaresiz anda soğutma duası edilirse kişilerin duası daha hızlı bir şekilde kabul olarak etkisini gösterir. Bu sayede istenilene ulaşılmış olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir